Uczyliśmy jak gasić ogień podczas Mundurowego Dnia Dziecka w gdańskim ZOO

W sobotę 8 czerwca w gdańskim ZOO odbył się festyn rodzinny Mundurowy Dzień Dziecka. Organizatorami festynu był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego, a głównymi sponsorami Energa i ThyssenKrupp. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, przygotowano szereg atrakcji, m.ni. występy magików, wspólna gra z siatkarzami Trefla Gdańsk czy spotkanie z piłkarzami Lechii Gdańsk. – niektóre z nich zostały wymienione na załączonym plakacie. Nie zabrakło pokazów sprzętu służb mundurowych, w tym policyjnych motocykli czy wozów strażackich.

My również aktywnie uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Na naszym stoisku uczyliśmy najmłodszych (i tych trochę straszych) jak skutecznie gasić ogień. Na symulatorze pożaru rozpalaliśmy ogień, który należało ugasić za pomocą gaśnicy. Przed akcją każdy uczestnik został dokładnie zapoznany z zasadami posługiwania się gaśnicą i skutecznego gaszenia. Po udanej akcji na dzieci czekały dyplomy i odznaki małego strażaka.

Nasza atrakcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że już w trakcie imprezy skończyły nam się odznaki i dyplomy. Sytuację ratowały gadżety odblaskowe, którymi mogliśmy nagrodzić dzielnych małych strażaków. Również dorośli żywo interesowali się bezpiecznym obchodzeniem się z ogniem, pytając o to jak postępować w przypadku zapalenia się oleju na rozgrzanej patelni czy w innych sytuacjach. Oczywiście nasi eksperci dokładnie tłumaczyli, co w danej sytuacji należy robić, aby zachować jak największe bezpieczeństwo.

Cieszymy się, że naszą obecnością mogliśmy sprawić dużo radości dzieciom, a przy okazji nauczyć je, jak zachowywać się w przypadku pożaru. Usłyszeć od małego strażaka po udanej akcji gaszenia „To było najlepsze, mamo, to było najlepsze!” – to najprzyjemnniejsza nagroda dla naszych koleżanek i kolegów, którzy prowadzili pokazy. Z tego miejsca dziękujemy im za zaangażowanie i uśmiechy wszystkich małych i większych strażaków.