Data center

Skontaktuj się z nami

Skuteczne zabezpieczenia przeciwpożarowe serwerowni i data center oraz zgromadzonych w nich urządzeń teleinformatycznych dają pewność, że nagłe pojawienie się ognia nie spowoduje destabilizacji bieżącej działalności i nie wywoła poważnych konsekwencji dla przyszłości firmy lub instytucji.

Do ochrony przeciwpożarowej całych pomieszczeń z dużą ilością sprzętu elektronicznego optymalnie sprawdzą się systemy gaszenia gazem SafematicTM. W zależności od kubatury chronionego pomieszczenia polecamy systemy:

Stosowane w tych systemach tzw. czyste środki gaśnicze nie przewodzą prądu, a po zastosowaniu odparowują, pozostawiając czystą i suchą powierzchnię. Gazowe systemy gaśnicze to jedyne rozwiązania w pełni bezpieczne dla czułego sprzętu elektronicznego. Wszelkie zarzewia ognia wykrywane są w najwcześniejszym stadium przez punktowe czujki dymu lub czujki zasysające, będące elementem systemu detekcji i sterowania gaszeniem.

Wszystkie systemy oparte o gaszenie mokre, w tym również systemy mgły wodnej, nie są zalecane do gaszenia data center czy serwerowni. Również aerozole proszkowe mogą być szkodliwe dla sprzętu elektronicznego. Proszek gaśniczy wnika w najdrobniejsze szczeliny, a nieusunięty w ciągu 48h tworzy środowisko korozyjne.

Rozwiązaniem prewencyjnym, niedopuszczającym do pojawienia się ognia, jest inertyzacja. Polega ona na kontrolowanej redukcji stężenia tlenu za pomocą gazu obojętnego, dzięki czemu powstaje atmosfera niepalna. Inertyzację można stosować w serwerowniach, gdzie tylko sporadycznie przebywają ludzie.

Do miejscowego zabezpieczenia szaf serwerowych polecamy automatyczne systemy gaśnicze instalowane bezpośrednio przy chronionym urządzeniu: panel gaśniczy FRS-RACK®2 czy system aktywnej linii samogaszącej ALS.

Dzięki bogatemu doświadczeniu, wiedzy inżynierskiej oraz kompletnej ofercie produktów i usług, jesteśmy w stanie zaprojektować i zainstalować skuteczne zabezpieczenia przeciwpożarowe, optymalnie dopasowane do charakterystyki danej serwerowni czy data center.

Chcesz wybrać najlepsze zabezpieczenie przeciwpożarowe dla Twojego centrum przetwarzania danych czy serwerowni? Potrzebujesz projektu instalacji przeciwpożarowej albo wykonania już zaprojektowanego rozwiązania? Zadzwoń 602 608 058 lub napisz: oferty@pliszka.pl