Na czym polega legalizacja butli?
W ramach prowadzonych przez nas usług serwisowych i konserwacyjnych oferujemy legalizację gaśnic. Czynności wykonywane podczas legalizacji butli obejmują m.in.
- oględziny zewnętrzne butli,
- rewizję wewnętrzną i oczyszczenie wnętrza butli,
- wykręcenie zaworów w butlach,
- wykonanie przeglądu i regeneracji zaworów,
- wymianę uszczelnień w zaworach,
- wykonanie hydrotestów butli,
- wkręcenie zregenerowanego zaworu,
- wykonanie próby ciśnieniowej, testów szczelności zaworów,
- przygotowanie dokumentacji odbiorowej.
Jeśli stan butli przeznaczonych do legalizacji tego wymaga, poza wyżej wymienionymi czynnościami wykonywane jest również oczyszczanie zewnętrzne i malowanie proszkowe butli. Wszystkie czynności wykonywane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i wymaganymi kompetencjami.
Kiedy legalizacja butli nie zostanie przedłużona?
Legalizacja gaśnicy może nie zostać przedłużona w przypadku m.in. korozji butli, braku czytelności danych i informacji zamieszczonych na zbiorniku, co uniemożliwia ich weryfikację lub upłynięcie terminu, w jakim butla przewidziana była do eksploatacji.
Legalizacja butli jest nie tylko wymagana przez polskie prawo, ale też daje pewność, że w razie potrzeby urządzenie lub instalacja z danym zbiornikiem spełni swoje zadanie.
Uprawnienia do legalizacji butli
Zgodnie z wydanymi decyzjami administracyjnymi, mamy uprawnienia do napełniania, konserwacji i badania stopnia zużycia zbiorników przenośnych, a tym samym ich legalizacji, wydane przez:
- Urząd Dozoru Technicznego,
- Wojskowy Dozór Techniczny,
- Transportowy Dozór Techniczny.