Wydarzenia ostatnich tygodni uruchomiły lawinę pomocy, która płynie szeroko z każdego zakątka naszego kraju. My również staramy się nieść niezbędną pomoc:

  • Na bieżąco wspieramy akcję Gdańsk Pomaga Ukrainie. Nasi pracownicy pomagają przy segregacji darów i środków pomocowych gromadzonych w oficjalnym magazynie akcji Gdańsk Pomaga Ukrainie na gdańskim stadionie. Pomagamy również w organizacji transportu tych towarów do punktów pomocy na terenie Gdańska, w których schronienie znaleźli uchodźcy z Ukrainy.
  • W odpowiedzi na apel Rady miejskiej Lwowa przekazaliśmy gaśnice do zabezpieczenia przed prawdopodobnymi pożarami lwowskich zabytków, w tym budynków sakralnych, muzeów i archiwów.
  • Na prośbę Fundacji Jesteśmy z Tobą i Pracodawców Pomorza zorganizowaliśmy wśród Pracowników zbiórkę darów dla dzieci z ukraińskich domów dziecka. Już na początku marca przekazaliśmy organizatorom zbiórki kartony z niezbędnymi ubraniami, środkami higieny i żywnością. Wśród darów nie zabrakło również smakołyków i zabawek – mamy nadzieję, że choć na chwilę pozwolą umilić dzieciom pobyt w naszym kraju.
  • Na naszej stronie dostępne są również oferty pracy, na które aplikować mogą obywatele Ukrainy – w większości przypadków wymagana jest jednak komunikatywna znajomość języka polskiego.

Wierzymy, że każda pomoc, nawet ta najmniejsza, jest cenna. Naprawdę warto pomagać!