XX Konferencja Strefy Ex

W dniach 3 i 4 kwietnia braliśmy aktywny udział w jubileuszowej XX Konferencji Strefy Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe – emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, która odbywała się w Hotelu Hilton w Gdańsku. Organizowane przez firmę Automatic Systems Engineering wydarzenie co roku gromadzi ekspertów ze świata nauki i praktyków z wiodących zakładów przemysłowych, zainteresowanych tematem zapobiegania zagrożeniom wybuchowym i wczesnego wykrywania pożarów na obiektach przemysłowych.

Pierwszy dzień konferencji zdominowały panele wykładowe. Ich zakres obejmował tematy związane z detekcją i monitoringiem wycieków substancji niebezpiecznych, bezpieczeństwem pożarowym w obszarach zagrożonych wybuchem oraz najnowszymi rozwiązaniami w zakresie wczesnego wykrywania pożarów obiektów przemysłowych. Nasz ekspert inż. Przemysław Steiner wystąpił z prelekcją pt. „Aktywne wykorzystanie detekcji w strefie Ex”, podczas której przybliżał uczestnikom możliwości zabezpieczenia przestrzeni zagrożonych wybuchem poprzez zastosowanie automatycznych systemów przeciwpożarowych.

Konferencja Strefy Ex to nie tylko sesje wykładowe, ale również wystawa tematyczna i pokazy zastosowania prezentowanego sprzętu. Podczas panelu „Aplikacje bezpieczeństwa w praktyce” przeprowadziliśmy pokaz gaszenia sprzętu elektronicznego w szafie serwerowej, który spotkał się z dużym zainteresowaniem obserwatorów. Nasz ekspert chętnie udzielał odpowiedzi na liczne pytania uczestników konferencji.

Konferencja strefy Ex to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i połączenia sił różnych specjalistów –podsumowuje inż. Przemysław Steiner. – To miejsce, w którym doskonale widać potrzebę łączenia ze sobą kultury organizacyjnej z zastosowanymi metodami detekcji czynników niebezpiecznych i technicznymi sposobami zabezpieczeń. Zabezpieczenia te, będące naszą domeną są ostatnim bastionem w całym łańcuchu tworzącym bezpieczeństwo w przemyśle procesowym.

Wszystkim obecnym na naszej prelekcji i podczas pokazu gaszenia serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zainteresowanie naszymi rozwiązaniami.